LIETUVA – TAI MES VISI KARTU

Kiekvienais metais mūsų darželyje Lietuvėlės gimtadienį švenčiame ypatingai. Ši šventė – svarbiausias įvykis mūsų įstaigoje. Kas gali būti nuostabiau už galimybę nuo mažų dienų išdidžiai ir laisvai kalbėti protėvių kalba, o nedidelį žemės lopinėlį vadinti Tėvyne? Tiek, kiek mes visi būsime atviri, nuoširdžiai, savo darbais, žodžiais rodysime pagarbą savo gimtinei, tiek vaikai patikės ir seks mūsų pavyzdžiu. Tai labai subtili veikla. Kartais pakanka tik atkreipti vaikų dėmesį į pražydusią nuostabią gėlytę, šalia dūzgiančią bitutę ar šalia esančius besišypsančius draugus. Visa tai vaiko širdelėje gali tapti mylimiausia Lietuva, kurioje gera ir saugu gyventi.

Visą mėnesį „Viltenės” bendruomenė savo gerus darbus skyrė Tėvynei. Visi kartu piešėme, klausėmės gražių lietuvių liaudies pasakų, dainavome ir šokome, dovanojome jaukias akimirkas draugams. Jautėme, kad mes esame bendruomenė, gyvename šalia vienas kito, suprantame vienas kitą, bet kartu esame kiekvienas ypatingas, kitoks ir kito tokio pat nėra visame pasaulyje. Su tokiomis mintimis prieš pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę, kovo 11-ąją, rinkomės į darželio salę, kurioje klausėmės draugų dainuojamų dainų, šokome lietuvių liaudies šokius, dalinomės savo talentais. Džiugu, kad šventėje kartu dalyvavo tėvai, kurie nuoširdžiai parodė savo ypatingus gebėjimus dainuoti, groti gitara, suburti vaikus žaidimui. Majaus tėveliai, būsimi Lietuvos karininkai, pademonstravo visą kareivio ekipuotę ir aprangą, papasakojo apie Lietuvos kariuomenės gyvenimą. Kai kurių tėvelių talentus matėme filmuotoje medžiagoje. Mūsų tėveliai ir mamytės – siuvėjai, bėgimo maratonų nugalėtojai, puikūs kalnų slidinėtojai, snieglentininkai. Savo pomėgį šokti parodė ir darželio pedagogai. Ačiū Liudo, Jokūbo ir Junos, Majaus, Edvardo, Simo, Martyno, Mildos, Mortos tėveliams ir mamytėms, pramoginių šokių būrelio vadovei Natalijai. Puikus, daug teigiamų emocijų visiems suteikęs renginys.  Tai atskleidžia vaikų išsakytos refleksijos:

Šventėje patiko du dalykai: Kareiviai! Jėga! Ir kaip dainavo, kai slidinėjo Mildos tėtis. Nustebau, kad Mildos tėtis taip slidinėja. Kiek daug įdomių tėvelių!” (Mantas “Saulutės” gr.)

“Kaip slidinėjo Mildos tėvelis, dainavo gražiai Junos tėveliai ir kareiviai labai patiko” (Jonas, “Saulutės” gr.)

“Mūsų auklėtojos yra labai gražios ir moka gražiai šokti” (Tautvydas, “Gandriukų” gr.)