Respublikinio vaikų pilietiškumą ugdančio projekto „Kaip surasti Lietuvą 2018?“ įspūdžiai „Viltenėje“

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Lapiukai“ ir „Vovieriukai“ 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines minėjo dalyvaudami projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018?“. Projekto vykdymo  metu įvairiomis vaikus įtraukiančiomis veiklomis buvo ugdomas vaikų pilietiškumas bei tautinis ir kultūrinis tapatumas. Vaikai gilinosi į Lietuvos istoriją, pasakojo apie savo miestą – Vilnių, dainavo lietuvių liaudies dainas, šoko šokius, žaidė žaidimus. Priešmokyklinukai gilino savo žinias apie žymiausius Lietuvos sportininkus, džiaugėsi gražiausiomis, žymiausiomis savo šalies bei miesto vietomis, susipažino su Lietuvos regionais, grožėjosi tautiniu kostiumu. Vaikai kartu su pedagogais aktyviai, išradingai, kūrybiškai, savaip, kūrė įvairius meninius darbelius vaizduodami tai, kaip supranta ir mato savo gimtinę. Šių veiklų metu naudojo neįprastas technikas: gamino savadarbį plasteliną lipdiniams kurti, eksperimentavo naudodami buitines medžiagas: servetėles, maistinius dažus ir pan. Vaikams labai patiko ekskursija į LRT muziejų, kur susipažino su mūsų televizijos ir radijo istorija.  Viso projekto metu buvo ugdomi taip pat ir vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai dirbant komandoje ir bendradarbiaujant su kitos grupės vaikais, pedagogėmis.

Projekto pagrindiniame renginyje, vaikai bendravo su Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelio“ priešmokyklinės grupės vaikais. Renginys buvo netradicinis, nes renginio metu vaikai kalbėjo per „Skype“ programą. „Lapiukų“ ir „Vovieriukų“ jungtinė komanda atstovavo mūsų darželį:  kartu giedojome Tautišką giesmę, pasakojome apie savo miestą, pristatėme įžymias vietas bei pasidalinome mintimis, kodėl mums gera gyventi Vilniuje. Taip pat, vaikai turėjo galimybę dalyvauti interaktyvioje viktorinoje.

Renginio pabaigoje dainavome bendrą dainą. Vaikams šis projektas sukėlė daug gerų emocijų: vaikai džiaugėsi turėję galimybę atstovauti savo darželį,  papasakoti apie savo miestą, tačiau jiems labiausiai patiko užduoti klausimus vaikams per Skaip‘ą bei atsakinėti į jiems pateiktus Kėdainių lopšelio – darželio vaikų užduotus klausimus. Džiugomis emocijomis paminėjome mums didžią šventę – Lietuvos šimtmetį.

Daugiau informacijos apie projektą:

https://lt-lt.facebook.com/kaipsurastilietuva/

 Auklėtojos Evelina Kairiukštytė ir Toma  Karnauskaitė